Firmamız 2003 yılında Adana’da faliyete geçmiş olup, bu tarihten itibaren vakum pres, membran pres ve cnc ahşap işleme makineleri üretimiyle, sektördeki hayatına başlamıştır. Ahşap işleme makineleri, üretim sektöründeki yeniliklere paralel bir seyir izlemek için her geçen gün teknolojisini, deneyimli ve işinde uzman personelleri ile de vizyonunu geliştirmektedir.

Makserteam 7000 m² alan üzerinde kurulu üretim, satış ve teknik hizmet birimlerini birlikte koordine etmektedir.

Makine satışlarımızın %60’lık kısmı yurt dışında, %40’lık kısmı ise yurt içinde tüketicileri ile buluşmaktadır. Bugüne kadar 3000 vakum membran pres ve 400 cnc ahşap işleme referanslarımız bulunmaktadır.

Firmamız, vakum membran pres makinalarında yıllık 240 adet ve cnc router ahşap işleme makinelerinde ise yılda 96 adet üretilecek şekilde planlayarak üretim kapasitesini arttırmıştır. Ürünlerimiz ve firmamız CE, ISO, TSE-HYB, hizmet sonrası yeterlilik, marka tescil belgelerine sahiptir. Makserteam ürün kalitesi, satış sonrası teknik servis ve makine yedek parça desteği ile müşteri memnuniyetini en üst seviyede sağlamaktır.

16 yıllık bir üretici olmanın yanı sıra bir mühendislik, danışmanlık ve hizmet firması olan Makserteam, müşterilerinin ihtiyaçlarını doğru tespit eder. Satışta ve satış sonrasında en iyi hizmeti vermek için özenli ve hızlı hareket eder. Bu esnada en ileri teknolojiden verimli şekilde yararlanarak sürekli kendini yeniler. Makserteam’in varoluş sebebi ve felsefesi hizmet verdiği kuruluşların, hayatını kolaylaştırmak, başarılarına katkıda bulunmak, bu sayede her zaman güvenilir ve saygın kalmaktır.